Spelschema - EM 2021

Fredag 11 juni
21.00 Turkiet–Italien 0-3

Lördag 12 juni
15.00 Wales–Schweiz 1-1
18.00 Danmark–Finland 0-1
21.00 Belgien–Ryssland 3-0

Söndag 13 juni
15.00 England–Kroatien 1-0
18.00 Österrike–Nordmakedonien 3-1
21.00 Nederländerna–Ukraina 3-2
250.000:- Extra i Topptips potten. Andelar finns här

Måndag 14 juni
15.00 Skottland–Tjeckien 0-2
18.00 Polen–Slovakien 1-2
21.00 Spanien–Sverige 0-0
500.000:- Extra på bomben - Andelar finns här

Tisdag 15 juni
18.00 Ungern–Portugal 0-3
21.00 Frankrike–Tyskland 1-0

Onsdag 16 juni
15.00 Finland–Ryssland 0-1
18.00 Turkiet–Wales 0-2
21.00 Italien–Schweiz 3-0

Torsdag 17 juni
15.00 Ukraina–Nordmakedonien 2-1
18.00 Danmark–Belgien 1-2
21.00 Nederländerna–Österrike 2-0


Fredag 18 juni
15.00 Sverige–Slovakien 1-0
18.00 Kroatien–Tjeckien 1-1
21.00 England–Skottland 0-0

500.000:- Extra på Topptipset - Andelar finns här
400.000:- Extra i Bomben potten

Lördag 19 juni
15.00 Ungern–Frankrike 1-1
18.00 Portugal–Tyskland 2-4
21.00 Spanien–Polen 1-1


Söndag 20 juni
18.00 Italien–Wales 1-0
18.00 Schweiz–Turkiet 3-1


Måndag 21 juni
18:00 Ukraina–Österrike 0-1
18.00 Nordmakedonien–Nederländerna 0-3
21.00 Finland–Belgien 0-2
21.00 Ryssland–Danmark 1-4


Tisdag 22 juni
21.00 Tjeckien–England
21.00 Kroatien–Skottland

Onsdag 23 juni
18.00 Sverige–Polen
18.00 Slovakien–Spanien
21.00 Tyskland–Ungern
21.00 Portugal–Frankrike
 

Grupper - EM 2021

Grupp A
Italien
Schweiz
Turkiet
Wales

Grupp B
Belgien
Danmark
Finland
Ryssland

Grupp C
Österrike
Nederländerna
Nordmakedonien
Ukraina

Grupp D
Kroatien
Tjeckien
England
Skottland

Grupp E
Polen
Slovakien
Spanien
Sverige

Grupp F
Frankrike
Tyskland
Ungern
Portugal

De två bästa lagen i varje grupp och de fyra bästa treorna går vidare till åttondelsfinal

Final schema:
Åttondelsfinaler
Åttondelsfinal 1: Lördag 26 juni 18.00 A2-B2
Åttondelsfinal 2: Lördag 26 juni 21.00 A1–C2
Åttondelsfinal 3: Söndag 27 juni 18.00 C1–D/E/F3
Åttondelsfinal 4: Söndag 27 juni 21.00 B1–A/D/E3
Åttondelsfinal 5: Måndag 28 juni 18.00 D2–E2
Åttondelsfinal 6: Måndag 28 juni 21.00 F1–A/B/C3
Åttondelsfinal 7: Tisdag 29 juni 18.00 D1–F2
Åttondelsfinal 8: Tisdag 29 juni 21.00 E1–A/B/C3


Kvartsfinaler
Kvartsfinal 1: Fredag 2 juli 18.00 Vinnare åttondelsfinal 6–åttondelsfinal 5
Kvartsfinal 2: Fredag 2 juli 21.00 Vinnare åttondelsfinal 4-åttondelsfinal 2
Kvartsfinal 3: Lördag 3 juli 18.00 Vinnare åttondelsfinal 3–åttondelsfinal 1
Kvartsfinal 4: Lördag 3 juli 21.00 Vinnare åttondelsfinal 8-åttondelsfinal 7


Semifinaler
Semifinal1: Tisdag 6 juli 21.00 Vinnare kvartsfinal 2-kvartsfinal 1
Semifinal2: Onsdag 7 juli 21.00 Vinnare kvartsfinal4-kvartsfinal3

Final
Söndag 11 juli 21.00: Vinnare semifinal 1 - vinnare semifinal 2